ایران و ارمنستان باید بر سرمایه‌گذاری مشترک تمرکز کنند
تیر 10, 1400
روسیه سومین صادرکننده بزرگ به اروپا شد
تیر 10, 1400

برگزاری مراسم گشایش مجمع تجاری ایران و ارمنستان

به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، مجمع تجاری ایران و ارمنستان، روز گذشته با حضور آقایان ظهوری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، واهان کروبیان وزیر اقتصاد ارمنستان، ناظمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و الیاسی معاون سیاستگذاری و توسعه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و فعالان اقتصادی دو کشور گشایش یافت.

در این مجمع که از هفتم تا دهم تیر به مدت چهار روز در ایروان برگزار خواهد شد، شرکت‌های ایرانی در حوزه‌های فناوری اطلاعات و مخابرات، خدمات، دارو و تجهیزات پزشکی، ساختمان، کشاورزی، محصولات غذایی، پوشاک، پتروشیمی و خدمات با شرکت‌های ارمنی درباره گسترش همکاری‌های دو کشور گفتگو خواهند کرد.

سفیر کشورمان در سخنان خود در مراسم افتتاحیه، برگزاری این مجمع را برای افزایش شناخت متقابل بخش‌های اقتصادی دو کشور مفید دانست و به تولید و سرمایه‌گذاری مشترک و نیز ایجاد مناطق مشترک سرمایه‌گذاری به عنوان برخی از راه‌های مناسب برای تقویت روابط اقتصادی ایران و ارمنستان اشاره کرد.

کروبیان وزیر اقتصاد ارمنستان نیز در سخنان خود در مراسم افتتاحیه این مجمع، بر ضرورت گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور تاکید کرد و انتقال تجربیات و فناوری شرکت‌های ایرانی به ارمنستان را ارزشمند دانست.

در ادامه مراسم افتتاحیه شرکت‌هایی از دو کشور به معرفی توانمندی‌ها و نیازهای خود در همکاری اقتصادی دوجانبه پرداختند. در ادامه مجمع، مذاکرات دوجانبه شرکت‌ها و بازدید نمایندگان شرکت‌های ایرانی از مراکز تولیدی و اقتصادی در ارمنستان پیش‌بینی شده و انتظار می‌رود شرکت‌های دو کشور درباره همکاری با یکدیگر، توافقاتی را به امضا برسانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *